Naučná stezka Smraďoch

Naučná stezka Smraďoch je zaměřená na biologii, geologii a ekologii.

LokalitaNedaleko silnice mezi Mariánskými Lázněmi a obcí Prameny. Z M. Lázní cca 5,5 km po silnici, pěšky po modré TZT 5 km.
Mapa KČTč. 2 Slavkovský les a Mariánské Lázně
ZnačeníZ parkoviště.
ZačátekOd parkoviště (cca 200 m za lesní restaurací Nimrod) 150 m k modré značce a po ní 100 m k začátku NS.
Zastávkyč. 1 Návštěvní řád CHKO, mapka okolí s dalšími dostupnými zajímavostmi.č. 2 Vznik minerálních pramenů a mofet, informace o PR Smraďoch.
Konec Společný se začátkem.
Délka stezky76 m (+ 200 m cesta od parkoviště k začátku NS).
Druh přesunu Pěší turistika.
NáročnostterénuSamotná NS je krátká trasa po vyvýšených dřevěných chodnících, nenáročná na fyzickou zdatnost a vybavení. V zimních měsících možnost námrazy na chodníku.
Časová náročnostNS asi 15 minut + 20 až 30 minut na cestu od parkoviště a zpět.
DostupnostAutem po silnici od M. Lázní nebo pěšky po modré TZT od rocz. TZT u Čedoku (602 m.n.m.). Málo náročná trasa s nevelkým převýšením, na kterou stačí běžné obutí a oblečení.
PoznámkaJe výhodné spojit návštěvu NS Smraďoch a NS Kladská. Okruh lze bez problémů naplánovat podle mapy KČT č. 2.
DoporučujemeMalou zacházku (400 m) v pokračování po modré ve směru na Prameny k prameni minerální vody Farská kyselka (766 m.n.m.) na rozcestí červené a modré TZT. Pro pěší je možný návrat do M. Lázní po červené TZT přes vrch Polom (799 m.n.m.) - středně náročný terén; 8,5 km k Čedoku.

Naučné stezky na tomto webu:

Kladská (Slavkovský les)Geologický park Mariánské lázněŠibeniční vrch (Bečov nad Teplou)SOOS (Chebsko)Stopami horníků (Kraslice a okolí)Andělská Hora - KyselkaBlatenský příkop (Boží Dar - Horní Blatná)Jáchymovské peklo (Jáchymov a okolí)

 

 
Sponzoři

logo MŽP

logo ČSOP

Loga Karlovarského kraje a Živého kraje