Naučná stezka Andělská Hora — Kyselka

Naučná stezka je zaměřená na přírodu, geologii a historii.

  
LokalitaVýchodně od Karlových Varů, mezi silnicemi č. E 6 a č. 222.
Mapa KČTč. 4 Krušné hory - Klínovec a Karlovarsko
ZnačeníŽlutá a červená TZT
ZačátekAndělská Hora - za kostelem, před schodištěm ke hradu.
Zastávkyč. 1 Andělská hora (Pověst o založení hradu, Historie hradu, Jaterník podléška, Netopýr severní, Konipas luční).č. 2 Štichlův mlýn (Osídlení lokality do r. 1945, Podběl lékařský, Čolek horský, Mlok skvrnitý, Mnoho pověr s mloky).č. 3 Šemnická skála (Evropská ekologická síť - EECONET, Říká se ..., Datel černý, Sasanka hajní, Výr velký).č. 4 Skalky skřítků (Pověst O odchodu skřítků z tohoto kraje, Puštík obecný, Orsej jarní, Geologický vývoj, Struktura lesa).č. 5 Lázně Kyselka (Prameny Doupovských hor, Plicník lékařský, Ledňáček říční, Užovka stromová).
Konec Kyselka, BUS - před stáčírnou Mattoni.
Délka stezkyZákladní: 10 km (bez odboček) + odbočky celkem 8 kmOdbočky: 500 m na Šemnickou skálu; 2 km ke Skalkám skřítků; 1,5 km k rozhledně na Bučině
Druh přesunu Pěší turistika. Kromě úseku Šemnická skála, rozc. - silnice po červené a odboček sjízdné i na MTB (z rozcestí od Šemnické skály se vraťte po žluté a pokračujte po silnici - červené od rozcestí přijde zleva) .
NáročnostterénuStředně náročný terén, lesní, polní cesty a silnice, ale pozor !! Odbočky jsou s převýšením od několika desítek metrů (Šemnická skála) do stovek metrů (Skalky skřítků, vyhlídka na Bučině).Při absolvování stezky v opačném směru je nutné počítat s relativně velkým součtovým převýšením (cca 450 m) na 10 km základní trasy.
Časová náročnostBez odboček 2 - 4 hodiny,s odbočkami 4 - 7 hodin.
DostupnostAutobusem: K. Vary / Praha na zast. Andělská Hora nebo K. Vary / Kyselka.Pěšky: po zelené TZT K. Vary / Andělská hora 10 km nebo z Ostrov / Kyselka po žluté a červené TZT 9 km.
DoporučujemeProcházet stezku od zast. č. 1 k č. 5. Ráno je lepší autobusové spojení z Karlových Varů, odpoledne z Kyselky.

Naučné stezky na tomto webu:

Kladská (Slavkovský les)Smraďoch (Slavkovský les)Geologický park Mariánské lázněŠibeniční vrch (Bečov nad Teplou)SOOS (Chebsko)Stopami horníků (Kraslice a okolí)Blatenský příkop (Boží Dar - Horní Blatná)Jáchymovské peklo (Jáchymov a okolí)

 

 
Sponzoři

logo MŽP

logo ČSOP

Loga Karlovarského kraje a Živého kraje