​Karlovarský kraj vydal knihu věnovanou houbám

Milovníci přírody se mohou těšit na unikátní knihu s názvem „Vzácné a ohrožené houby Karlovarského kraje“. Jedná se o první publikaci, která podává informace o tajemném světě těchto organismů vyskytujících se přímo na našem území.

Kniha, jejímiž autory jsou Martin Chochel a Daniel Hrčka, vychází v nákladu dvou tisíc kusů. Karlovarský kraj tak doplnil edici, která v současné době čítá pět publikací vztahujících se k přírodě našeho regionu.

Čtenáře jistě potěší bohatý obrazový materiál. Nejedná se však o atlas hub s vyčerpávajícím výčtem jednotlivých druhů. Dokonce i čerstvě po uzávěrce byly nově nalezeny další druhy, které by si do budoucna jistě zasloužily publicitu. Cílem publikace je seznámení běžného houbaře nebo zájemce o přírodu s tím, že kromě základního dělení hub na jedlé a prašivky, existuje celá řada zajímavých a vzácných druhů, které si zasluhují naši pozornost a ochranu a které není třeba hledat jen v lese, ale prakticky všude kolem nás.

Zájemci si mohou knihu i další tituly z edice Karlovarského kraje zapůjčit v knihovnách či si je bezplatně vyzvednout na krajském úřadě v kanceláři číslo C 231. Již nyní se o ně přihlásili i čtenáři ze zahraničí.

 

 
Sponzoři

logo MŽP

logo ČSOP

Loga Karlovarského kraje a Živého kraje