Festival Znamení světla 2007 v kostele ve Skokách

V týdnu od 4. do 10. srpna 2007 se v okolí poutního kostela Navštívení Panny Marie ve Skokách (dřívějším Maria Stock), konal již dvanáctý pracovní tábor česko-německé mládeže. Od roku 1996 tak 40 mladých dobrovolníků usilovně pracuje na záchraně kostela, jeho umělecké výzdobě a dále rozvíjí toto duchovní místo. Ústředním motivem se tak stalo heslo: do temnoty opuštěného kostela vkládáme ZNAMENÍ SVĚTLA naší víry jako výraz naděje.

V letošním roce byl součástí pracovního táboru též festival „Znamení světla", který se konal ve dnech 10. - 12. 8. 2007. Organizátory festivalu byli mladí křesťané z občanského sdružení Rytmika Šumperk, německého Junge Aktion der Ackermann Gemeinde a občanské sdružení Pod střechou.

Festival zahájila bohoslužba generálního vikáře Dr. Roberta Falkenauera doprovázena českými a německými křesťanskými písněmi a symbolickým propojením obou národů ve zdevastovaném kostele. Následně bylo možné v doprovodu Jiřího Schierla prohlédnout si interiéry kostela a shlédnout promítání filmu o Skocích.

Třešničkou na dortu pátečního večera byl benefiční koncert folkového písničkáře, skladatele, hudebníka a poutníka Petra Linharta. „Tolkien naší písničkové scény" (výstižné pojmenování Jana Buriana) tak představil několik písní z jeho autorského alba Sudéta. Velkým zážitkem, alespoň pro mě, tak bylo slyšet píseň Maria Stock live a to v překrásných prostorech a nasvícených zdech tohoto jedinečného poutního místa.

Nedělní program vyvrcholil večerní mší a „Nocí světel" s písněmi z Taizé.

Na závěr, alespoň za mojí osobu, děkuji všem zúčastněným mladým lidem za usilovnou práci a za navrácení duchovna do osudem zkoušeného kostela.

 

Další články o kostele na tomto webu:

Osud kostela Navštívení Panny Marie ve Skokách v roce 2007

Záchranné práce na kostele Navštívení Panny Marie pokračují

Poutní kostel Navštívení Panny Marie ve Skokách

Kostel ve Skokách opět vyrabován

Kostel ve Skokách potřebuje naši pomoc - veřejná sbírka

Fotogalerie zničeného kostela ve Skokách

Pozvánka na pracovní setkání pro záchranu kostela ve Skokách

Další zajímavé odkazy:

Zajímavá galerie a píseň Maria Stock folkového písničkáře Petra Linharta

 

 
Sponzoři

logo MŽP

logo ČSOP

Loga Karlovarského kraje a Živého kraje